Pomoc kadrowa – współpraca stała
5/5 - (3 votes)

Oferta dla firm marzących o własnej kadrowej, ale nie mogących sobie na nią pozwolić

Oferuję stałą współpracę firmom, które potrzebują obsługi kadrowej klasy VIP, ale nie zatrudniają tylu pracowników, aby pozwolić sobie na etatową zawodową kadrową. A z powodu jakości obsługi nie chcą (lub wolą nie korzystać) z usług biur rachunkowych.

Dla takich firm idealnym rozwiązaniem jest elastyczna współpraca typu b2b.

Z jednej strony, jako właściciel  takiej firmy, otrzymujesz gwarancję wykonania całej pracy kadrowo – płacowej w jakości VIP, z drugiej płacisz tylko tyle, ile faktycznie wykonanie tej pracy zajęło. Nie płacisz za godziny pracy, której faktycznego czasu nie możesz zweryfikować. Płacisz za obsługę kadrowo- płacową w postaci realnej, czyli stałą kwotę od każdego obsługiwanego pracownika. I wówczas nie interesuje Cię, czy obsługa tegoż pracownika zajmie w skali miesiąca godzinę czy godzin sześć – stawka za jego pełną obsługę jest stała i niezmienna.

Uwaga: w przypadku firm posiadających procedury eliminujące outsourcing, istnieje możliwość współpracy w oparciu o dowolną formę zatrudnienia.

Oferta dla biur rachunkowych marzących o świadczeniu usług kadrowych klasy VIP

Biura Rachunkowe mają olbrzymi problem z obsadą stanowiska specjalisty ds. kadr i płac. Z jednej strony zatrudniony specjalista musi być profesjonalistą w swej dziedzinie, z drugiej posiadać dodatkowe cechy psychofizyczne: umiejętność świetnego kontaktu z klientem biura (często trudnym i roszczeniowym) oraz pracy pod presją czasu. Znalezienie kogoś łączącego te elementy to cud. Pozostaje „podkupienie” sprawdzonej kadrowej od konkurencji. Ale to znów bardzo duże obciążenie finansowe….

Z tego też względu zatrudnienie prawdziwego profesjonalisty, który na najwyższym poziomie obsłuży 35-50 firm i 200-250 pracowników to marzenie każdego biura. Oraz bardzo duży wydatek, którego często biura rachunkowe nie chcą pokrywać.

Zamiast zawodowych kadrowych zatrudniają półamatorów. Czyli osoby po kursie kadrowym, z umiejętnością obsługi programu kadrowego i podstawą znajomością przepisów. Pracownicy tacy spokojnie obsługują klientów biura, ale nieświadomie popełniają przy tym całe mnóstwo drobnych błędów. Błędów, które skumulowane, odbijają się klientowi czkawką, gdy zostaną ujawnione przez ZUS / PIP. I rzecz jasna rzutują na reputację biura.

Brak specjalistycznej wiedzy w przypadkach nietypowych, ślepa wiara w prawidłowość wyliczeń programu kadrowego, nieumiejętność sprawdzenia i korekty ustawień tegoż programu (sama tylko najlepsza na rynku Optima nie wyłapuje aktualnie ok. 50 błędów, które bez odpowiedniej wiedzy obsługującego program są przepuszczane) oraz brak potrzeby samorozwoju i śledzenia nieustannych zmian w przepisach skutkuje wieloma błędami.

O których klient biura dowiaduje się z reguły w sytuacjach:

 • gdy ZUS wyśle zawiadomienie o błędach,
 • gdy pracownikowi lub jego rodzinie odmówią przyjęcia do lekarza,
 • gdy kontrola PIP obnaży błędy generowane miesiącami,
 • gdy właściciel jednoosobowej firmy poważnie zachoruje i dowie się, że nie otrzyma zasiłku.

Co to oznacza dla biura – wie każdy jego właściciel. Trzask rzucanych przez wściekłego klienta na jego biurko listów z ZUS, w postaci kilkudziesięciu zawiadomień o błędach, brzmi jak policzek wymierzony przez tegoż klienta. Który nie jest zainteresowany słuchaniem jakichkolwiek tłumaczeń. Dla niego sprawa jest prosta – biuro rachunkowe nie potrafi prowadzić kadr i płac. Dowód – zawiadomienia o błędach z ZUS….

Aby Biuro Rachunkowe mogło świadczyć usługi kadrowo-płacowe na poziomie wyższym niż konkurencja, niezbędna jest podniesienie jakości tych usług na poziom VIP. Usługi na tym poziomie muszą kosztować, ale wierz mi – czytający to właścicielu biura – że bardzo wielu Twoich klientów chętnie zapłaci za prowadzenia kadr i płac znacznie więcej niż teraz. Jeśli dostanie gwarancję prowadzenia ich na najwyższym poziomie.

Poważny przedsiębiorca wie, że usługa realizowana na poziomie klasy VIP musi kosztować. I chętnie za to zapłaci. Zna znaczenie słowa profesjonalizm i bezpieczeństwo. Dlatego zamiast przyuczonej do kadr osoby potrafiącej wpisać dane do programu kadrowego i wcisnąć „ptaszka”, woli być prowadzony przez zawodową kadrową. Która nie tyko ręcznie sprawdzi każde wyliczenie programu, co uchroni go od kosztownych błędów, ale również wytłumaczy obowiązujące przepisy i doradzi, w jaki sposób wykorzystać je dla swych korzyści.

Moja współpraca z biurami rachunkowi możliwa jest w kilku wymiarach:

 • kompleksowa obsługa kluczowych i najtrudniejszych do prowadzenia firm,
 • cykliczny audyt pracy zatrudnionych pracowników i raportowanie zauważonych popełnianych błędów,
 • przejęcie na stałe części obowiązków zatrudnionych pracowników (np. zaliczenie i wysyłka DR lub PFRON),
 • prowadzenie w całości działu kadr i płac w biurze rachunkowym,
 • stałe usługi doradcze dla właścicieli Biur Rachunkowych w zakresie kadr i płac,
 • przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych i ocenie własnych testów kompetencyjnych tworzonych pod kątem sprawdzenia umiejętności ręcznej kontroli wyliczeń programu kadrowego i odpowiedniego sposobu myślenia niezbędnego do bycia odpowiedzialną kadrową.

Zalety współpracy typu b2b

Współpraca typu b2b to szereg korzyści dla prowadzącego działalność. W sektorze kadr i płac zyski do najważniejszych zaliczyć trzeba:

 1. cesja odpowiedzialności finansowej i prawnej – to ja odpowiadam za wykonaną pracę.
 2. brak konieczności posiadania  ubezpieczenia OC – Twoim zabezpieczeniem jest moja polisa odpowiedzialności zawodowej.
 3. oszczędność na oprogramowaniu – jeśli nie chcesz prowadzenia kadr i płac na swoim firmowym komputerze i programie kadrowym, mogę wykonywać całość zadań z wykorzystaniem własnych narzędzi (Comarch Optima).
 4. faktura zamiast etatu – przy współpracy b2b nie ponosisz żadnych kosztów związanych z zatrudnieniem kadrowej. Nie interesują Cię płatne urlopy, chorobowe, bony na święta i wczasy pod gruszą. Płacisz tylko jedną fakturę w miesiącu, którą w dodatku w całości księgujesz jako koszt.
 5. możliwość zmniejszania / rozszerzania zakresu współpracy – kadry i płace, a może same płace. Albo odwrotnie? Elastyczność współpracy to jedna z jej wielu zalet. Tego nie masz przy pracowniku etatowym.
 6. gwarancja pracy jakości VIP – różnica między kadrową obsługującą program kadrowy, a programującą i kontrolującą go jest trudna do opisania. Znają ją tylko ci, którzy mieli możliwość zobaczenia pracy kadrowej klasy VIP. Sprawdzisz – przekonasz się.
 7. dostęp do wiedzy – jako profesjonalistka nieustannie się szkolę. Moja wiedza jest również dla Ciebie, gdyż potrafię wykorzystać ją dla dobra swoich parterów biznesowych. Optymalizacja kosztów zatrudnienia wymaga znajomości nie tylko przepisów z różnych dziedzin, ale przede wszystkich umiejętności wykorzystania tych korzystnych dla pracodawcy. Dzięki współpracy ze mną otrzymujesz dostęp do mojego  bezcennego know-how.
 8. nowi kontrahenci (dotyczy biur rachunkowych) – nie zajmuję się księgowością, ale mam wiele zapytań od firm potrzebujących pełnej obsługi księgowej. Jeśli nasza współpraca będzie perfekcyjna, jednym z jej elementów może być dostarczanie chętnych klientów do Twego biura rachunkowego w celu zapewnienia im obsługi księgowej.
Jeśli chciałbyś w swojej firmie / biurze rachunkowym wprowadzić nową jakość kadr i płac – nie zwlekaj. Napisz do mnie na kontakt@pomockadrowa.pl lub zadzwoń 725 059 000. Ze względu na fakt, iż do godziny 17-tej w całości poświęcam się swoim klientom, proszę o kontakt telefoniczny wyłącznie po godzinie 17-tej

Karolina Sienkiewicz

O Autorze:

Zostaw komentarz: